HostingMerkezim Genel Sözleşme

HostingMerkezim Hizmetleri

Genel Sözleşme


Hizmet Sözleşmesi ve İade Koşulları
1.) İş bu sözleşme müşterinin www.hostingmerkezim.com internet sitesine kayıt olması ve taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt eder.
2.) HostingMerkezim İnternet Hizmetleri, gerek gördüğünde sözleşme koşullarını her an güncelleyebilir.
3.) Sözleşmenin en güncel hali www.hostingmerkezim.com internet sitesinde bulunan halidir ve en günceli hali geçerli kabul edilir.

Hesap Açılışı
Ad, Soyad, T.C. Kimlik Numarası, E-Posta gibi değiştirilemez müşteri bilgilerini ilk kayıtta doğru bir şekilde yapmanız sizin sorumluluğunuzdadır.
Hesabınıza erişemediğiniz taktirde bu bilgilerin değişemeyeceğini unutmayınız, tüm sorumluluk size aittir.
T.C. Kimlik Numarası kontrolü tckimlik.nvi.gov.tr üzerinden yapılmaktadır, herhangi bir şekilde şahıs doğruluğu haricinde bu verinin kaydı yapılmamaktadır.

Kimlik Bilgilerinin Saklanması ve Paylaşılması
hostingmerkezim.com üzerine her kayıt olmak isteyen müşteri, kimlik bilgilerini tarafımıza paylaşmak zorundadır.
Herhangi bir aksi durumda firmamız sorumlu tutulmaması için bu bilgilerin gerekliliği yüksektir.
HostingMerkezim herhangi bir şekilde kimlik bilgilerinizi paylaşmaz, paylaştırmaz.

İnternet Kullanım Verileri
Tüm kayıtlar network sistemlerimiz üzerinde aktif bir şekilde veritabanında tutulmaktadır, karşı taraf ve tarafımızca araştırıldıktan sonra işlenmiş herhangi bir suç sorumluluğunuz altındadır.

Kötü Amaçlı Program / Korsan Yazılım
Kötü Amaçlı / Korsan Yazılım kullanımı tamamen sizin sorumluluğunuzdadır, herhangi bir aksi durumda HostingMerkezim sunucunuzu / hostinginizi kapatma hakkına sahiptir.

Sunucu Üzerinden Saldırı
hostingmerkezim.com ip adresleri adınıza tanımlanmaktadır, kimlik bilgileri dahil olmak üzere anlık ve 5 yıllık bir kayıt üzerinden işlenmektedir.
Anlık verilerde, o anda ip adresi sizin kimlik bilgilerinize tanımlandıysa tutulmaktadır, uzun süreli kayıtlar tarih aralığı kaydedilerek işlem yapılmaktadır.
Adınıza / kimliğinize kayıtlı IP adreslerinden / adreslerine herhangi bir aksi durumda şikayet / saldırı gönderme işlemlerindeki haklarını hostingmerkezim.com gizli tutar.

Paylaşımlı Hostinglerin Kullanılması
Paylaşımlı hostingler son derece üst düzey özel korumalar ve CloudLinux sistemleri ile savunulmaktadır.
Herhangi bir üst dizin kullanımı veya shell gibi özel saldırılarda bulunmak kullanıcı sorumluluğundadır, bu gibi durumlar özellikle CDN sistemlerimiz sayesine engellenir ve takibi yapılır.

Paylaşımlı Hosting Hizmet Sınırı
Hostingler kesinlikle dosya barındırmak için kullanılamaz, kontrol panelimizin tarama özelliği sayesinde yüksek (1 GB Üstü) .zip, .rar vb. gibi dosyalar geri getirilemeyecek şekilde sistem üzerinden silinir.
Sadece özel yapım scriptler ve hazır uygulamalar barındırılabilir.


Ödeme Bilgileri
Yaptığınız ödemeler hangi tür olursa olsun sistemimiz üzerinde kayıt altına alınmaktadır, banka hesabı veya kredi kartı bilgilerinizin bir kısmı (Tamamı Değil, bkz. Kredi Kartı Numarasının Son Dört Hanesi ve Kart Sahibinin Adı Soyadı) veritabanımızda saklanmaktadır.
Aksi durumlarda tüm sorumluluk ödeme yapan müşteriye aittir.


Yedekleme ve Veri Kaybı
HostingMerkezim üzerinden aldığınız hizmetlerde yedekleme gibi opsiyonel özellikler belirtilmez ise herhangi bir şekilde verileriniz yedeklenmez, bu gibi durumlarda sorumluluk size aittir.
Paket yanında verilen veya opsiyonel bir şekilde yedekleme hizmeti verdiğimiz ürünlerimiz en az haftada bir olmak üzere yedek disklerimiz üzerinde yedeklenmektedir.
Ani kesintilerde ve kullanıcı hatalı işlemlerde sorumluluk size aittir.


Uptime Garantisi
HostingMerkezim olarak müşterilere bir Uptime (Aktiflik) garantisi vermek zorundayız, veri merkezimizin bize sunmuş olduğu yedekli sistemler sayesinde aktiflik süremiz %99,75 olarak Tier 3 alt yapısında hizmet sunmaktadır.


Teknik Destek
HostingMerkezim profosyonel olarak hizmetleri opsiyonel olarak sunmaktadır, kurulum gibi basit işleri sizin için ücretsiz bir şekilde sağlıyoruz.
Ancak formatlama problem çözme gibi işlemler yoğunluk oluşturduğundan dolayı opsiyonel seçeneklerimiz arasındadır.
cPanel optimizasyonu ve formatlama gibi teknik sorunlarda bizden opsiyonel bir şekilde destek talebinde bulunabilirsiniz.


Fiyat Değişimi
HostingMerkezim kura bağlı olarak fiyat değişikliğine gitme hakkını gizli tutar.
Fiyat değişikliğine gidildiğinde aktifinde yer alan müşterilerine bir sonraki fatura dönemine kadar fiyat garantisi verilmektedir.
Yeni siparişler o anki fiyat değişiminden yararlanmış ürünlerin, güncel fiyatlarından işlemleri yapılmaktadır.


Hizmet Para İadesi
Hizmet iptal sözleşmesine göre işlemler gerçekleştikten sonra en geç 3 (üç) iş günü içerisinde web site aktifinde yer alan hesabınıza kredi iadesi yapılır.
İptal edilen süre ve hizmet ücretleri hesaplanır ve tarafınıza iletilir ve ardından kabul ederseniz iade işlemleri başlatılır.
Kullanıcılar kredi aktifindeki ücreti her türlü hizmette kullanabilir, kredi satışı gibi yasaklı işlemlerin yapılmasında kullanıcı kendinden sorumludur.


Kredi Satışı
Müşteriler arası kredi satışı kesinlikle mümkün değildir, eğer ki hesabınızı başka kişilerle satış olarak paylaşırsanız yapacağı işlemlerden siz sorumlusunuzdur.
Bunu engellemek amacıyla HostingMerkezim, müşteriler arası hizmet ve kredi aktarımı hizmetini sağlamamaktadır.
Krediyi veya hizmeti farklı müşterilerden alıp dolandırılan müşterinin hakları HostingMerkezim sorumluluğunda değildir.


Alan Adı Kaydı ve İptali
Alan adları HostingMerkezim üzerinden kayıt edildikten sonra herhangi bir şekilde iptal edilmesi söz konusu değildir, bilgilerinizi tam ve düzgün girdiğinize emin olun.
Çoğu alan adında bilgilerin güncellenmesi firmamız tarafından desteklenmemektedir.


Yasaklı İçerik Bildirgesi ve Kötüye Kullanım
Dışarıdan herhangi bir şekilde kanıtlanmış olarak yasaklı içerik veya kötüye kullanım gibi söz konusu şikayetler firmamıza ulaşırsa sunucu iptaline kadar işlemler gerçekleştirilecektir.
Yasaklı içerik ve Kötüye Kullanım müşteri sorumluluğundadır.
Yasaklı İçerik ve Kötüye Kullanım Bildirimi İçin: sikayet@hostingmerkezim.com mail adresine E-Posta gönderebilirsiniz.
Talebiniz en geç 7 (Yedi) iş günü içerisinde cevaplanır.


Telif Hakları
Marka kullanımı ve çalıntı içeriklerle ilgili işlemleri firmamız engelleyebilmektedir, marka tescil sahibi tarafımıza ulaştığında sunucu kapatma veya hosting iptal gibi işlemleri firmamız gerçekleştirebilir.
Bu gibi durumlarda hizmet iptalinden sonraki adımlarda anlaşma yoluna ancak marka tescil sahibi ve kullanıcılar gidebilir, herhangi bir şekilde HostingMerkezim aracılık yapmaz.
Telif hakkı bildirimleri için: sikayet@hostingmerkezim.com mail adresine E-Posta gönderebilirsiniz.
Talebiniz en geç 15 (onbeş) iş günü içerisinde cevaplanır.


Ücretin Ödenmemesi
Ücreti ödenmeyen ve son ödeme tarihi geçmiş olan faturalar için eğer müşteri ek süre ister ise bir süre tanımlanır ve yine ücretin ödenmemesi halinde fesih veya iptal işlemleri gerçekleştirilir.
İletişim sürecinde herhangi bir kanal kullanılabilir (bkz. E-Posta, Telefon).
Düzenli ödemelerini yapan ve geciktirmeyen müşterilerimiz için üç günlük bir bekleme süresi yapılabilir ancak bu durum herhangi bir şartta geçerliliğini sürdürmeyebilir.
Ücret ödenmemesi sonucunda iptal veya fesih edilen hizmetler gün içerisinde geri getirilemeyecek şekilde silinir.
Kullanıcı paneline sonlandı olarak yansıtılır, bilgilerin veya verilerin kaybolmasından HostingMerkezim sorumlu değildir.
İlgili hizmetlerin ödenmediği gün müşteriyi uyarmaksızın ve de verileri yedekleme yapmaksızın hizmeti geri döndürülemez şekilde sonlandırma hakkına sahiptir.

İade Koşulları


Cayma Hakkı
Alıcı (Müşteri); satın aldığı hizmetin kendisine teslim tarihinden itibaren aşağıdaki maddeler ile belirtilmiş koşullar ve sürelere bağlı kalarak, Satıcı (AwmBilişim)’a destek talebi üzerinden bildirmek şartıyla hizmeti reddederek sözleşmeden iade hakkını kullanabilir.
VDS ve Game server sunucularınız için 7 gün içerisinde iade isteyebilirsiniz. 7 gün içerisinde iade istediğiniz taktirde hizmet için ödenen tutarın %75 geri iade edilir.


VDS ve Oyun sunucusu hizmetlerinin kullanımı
Belirli bir oyun kategorilerinden satın almış olduğunuz herhangi bir hizmet yalnızca seçmiş olduğunuz kategorinin oyununu çalıştırmak amaçlı kullanılır, Başka bir amaçla kullanımı tespit edildiğinde,
Türkiye lokasyon VPS - VDS - Dedicated hizmetlerinde upload / download işlemleri tespit edildiğinde,
Saldırı çıkışı, TCP-UDP-DNS-PİNG FLOOD vb. saldırı methodları ile illegal faaliyetler düzenlendiğinde
CPU stresser tarzı programlar ile işlemciyi kasıtlı bir şekilde yük bindirildiğinde
7/24 %100 İşlemci kullanımı yapıldığında,
Yönetim inisiyatifine bağlı olarak işlemci limitlendirmesi yada hizmet sonlandırması uygulanır. Para iadesi yapılamaz, 7 günlük iade koşulu geçerliliğini yitirir.


Cayma Hakkı Kullanılamayacak Hizmet ve Durumlar
VPN / Proxy hizmetleri, yurt dışı internet sağlayıcıları tarafından tedarik edildiği ve yine yurtdışı internet sağlayıcısı hizmet sözleşmelerine bağlı kalındığı için iade işlemi mümkün olmamaktadır.
Alan Adı (Domain), Fiziksel Sunucu kiralama, Sunucu barındırma hizmetlerinde iade işlemi mümkün olmamaktadır.
Müşteri, Awm İnternet ve Bilişim Hizmetlerinden aldığı Hosting hizmeti çerçevesinde SPAM E-Posta gönderemesi durumunda,
İnternet kullanıcılarını içerik, sıklık yada dosya boyutu açısından rahatsız edecek eposta gönderimleri yapıldığında,
İnternet kullanıcılarına istekleri dışında toplu ticari tanıtım eposta gönderimleri yapıldığı durumda
Oyun / Webscript amacı ile alınan hosting hizmetlerinde ilgili oyunun HostingMerkezim bünyesinde barındırılmadığı tespit edildiğinde,
Yoğun saldırı sebebiyle Web Hosting hizmetlerinin kullanılamaz duruma geldiği fark edildiğinde, HostingMerkezim, Web Hosting hizmeti satın aldığı müşteriyi uyarmaksızın hizmeti askıya alabilir ve/veya hosting sözleşmesini tek taraflı olarak fesh edebilir. Bu tip bir sözleşme feshi durumunda müşteri ye geri ücret ödemesi yapılmaz.


Bakiye Çekimi
Satış ortaklığı ve hizmet iadesinden eklenen bakiyelerin hiçbiri kullanıcıya iade edilmemektedir, hesabınızın kredisine eklenen bakiyeler her zaman HostingMerkezim Hizmetlerinde kullanılır.
Hesabınızdaki Bakiye’yi gerçek paraya çevirmeyi talep edemezsiniz. Bizler ödeme yöntemi sunan firma değiliz. Ya da herhangi ödeme yöntemi sunan firmayla rekabet amacımız bulunmamaktadır. Bakiye ile sadece HostingMerkezim ürünleri satın alabilirsiniz. Eklemiş olduğunuz bu bakiye bizden ürün satın almanız için size sunulan kolaylıktır.
Bu sözleşme ile ilgili soru ve sorunlarınızı info@hostingmerkezim.com adresindeki hukuk departmanımıza iletebilirsiniz.

KVKK Bilgilendirme


Kişisel verileriniz koruma altında
HostingMerkezim olarak, müşterilerimizin özel hayatlarının gizliliğine saygı duyuyor ve önem veriyoruz.Bu nedenle müşterilerimizin kişisel verilerinin kullanılmasında, müşterilerimizin temel hak ve özgürlüklerini korumak amacıyla yürürlükte olan Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında bilgi vermek istiyoruz.
Biz bu verileri;
Her zaman güvenle saklıyor,
5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu ve ilgili sair mevzuat kapsamında sunulmakta olan ürün ve hizmetlerde,
İlgili mevzuattan kaynaklanan saklama, bilgilendirme, raporlama ve ilgili diğer yükümlülüklerin yerine getirilmesinde,
Şirketimizin diğer ürün / hizmetlerini sunulabilmesi için,
Akdedilen hizmet sözleşmesinin gereğinin yerine getirilmesinde kullanıyor,
Kanunun izin verdiği kuruluşlar dışında kimseyle paylaşmıyoruz.
Dilediğiniz zaman bize başvurarak;
Kişisel verilerinizin kullanılma amacını,
Hangi kuruluşlarla ve ne amaçla paylaşıldığını öğrenebilirsiniz.
Eksik ya da hatalı kaydedilen ya da kullanılan bilgilerinizin düzeltilmesini,
Kanunda öngörülen şartlar sağlanmışsa bilgilerinizin silinmesini ya da yok edilmesini,
Bilgilerinizin kanuna aykırı olarak kaydedildiğini veya kullanıldığını düşünüyorsanız ve bu sebeple zarara uğramışsanız zararın giderilmesini isteyebilirsiniz.
Kanun kapsamındaki haklarınızdan yararlanmak için başvurularınızı yazılı olarak kimlik fotokopinizle birlikte +90(850) 840 2576'nolu telefon numarasına ya da info@hostingmerkezim.com adresine gönderebilirsiniz, detaylı bilgi almak için TBMM’nin resmi internet sitesinden kanunu inceleyebilirsiniz.
İyi Günler Dileriz
*6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("KVKK")